Mülakatta Tokalaşma – Video

Mülakatta tokalaşma nasıl olmalı ?

Mülakatta tokalaşma nasıl olmalı? Mülakat ve iş görüşmesi sırasında tokalaşırken nelere dikkat etmelisiniz?

Tokalaşma sosyal hayatta olduğu kadar mülakatta da önemli konulardan bir tanesi, özellikle mülakatın ilk tanışma, ilk temas noktası bu toklaşma ile sağlanıyor.

Elbette mülakatınızın sonucunu direk olarak etkileyen bir durum söz konusu değil ama bu alanda da dikkat etmeniz gereken bazı ufak rahatsız edici noktalar var. Şimdi gelin beraber onlara bakalım.

Yarım elle tokalaşmak benim mülakatlarda karşılaştığım ve en fazla rahatsız olduğum noktalardan bir tanesi, yarım elle tokalaşan adayların genellikle isteksiz olduğunu ve bu işi çokta fazla istemediğini düşünüyorum.

Bir de çok sert, eli sıkarak, kabaca tokalaşan adaylar var. Bu adaylarda genellikle knedilerinin çok özgüvenli olduğunu göstermeye çalışıyorlar ama ne yazık ki elimin sıkılmasından pek hoşlanmıyorum.

Kabaca ve sertçe tokalaşanların bir de karşı grubu var bunlar da isteksizce tokalaşanlar. Ben bu tarz adaylarla tokalaşırken genellikle eli, kolu elimde kalacak gibi hissediyorum. Şahsen böyle enerjisi düşük bir kişiyi şirketime almak istemem.