Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

TEB İnsan Kaynakları İşe Alım ve Mülakat Süreci

TEB İnsan Kaynakları tarafından yürütülen mülakat süreçleri deneyimsiz ve deneyimli adayların işe alımları olmak üzere 2 farklı kola ayrılıyor.

1927 yılında faaliyete başlayan Türk Ekonomi Bankası’nın, Şubat 2000’de halka açılması ile yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Mali Yatırımlar A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6., Euro bölgesinin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık; Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından biri olan TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’nın güç ve deneyimlerini birleştirdi. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas; TEB Yatırım, TEB Leasing, TEB Factoring, TEB Sigorta, TEB Portföy Yönetimi ve Amsterdam’da bir Hollanda bankası olarak faaliyet gösteren TEB NV’de pay sahibi oldu.

teb-insan-kaynaklari-mulakat

TEB İnsan Kaynakları deneyimli aday işe alımlarında, yapılacak işin teknik boyutuna göre farklı mülakat süreçleri izliyor. Eğer görüşelecek pozisyon bilgi teknolojileri alanında ise, önce teknik mülakat uygulanıyor. Sonrasında TEB İnsan Kaynakları kendi mülakatını yapıyor. 

Teknik kısmı daha hafif olan operasyonel mülakatlar için TEB İnsan Kaynakları bünyesinde görevli İşe Alım ve Kariyer Yöneticisi pozisyonunda çalışan insan kaynakları uzmanları görüşme süreçlerini başlatıyor. İlk iş görüşmesi sonucunda uygun görülen adaylara yetenek testi de uygulandıktan sonra, departman yöneticisi ile ayrı bir mülakat gerçekleştiriliyor. Bu görüşmenin de olumlu olması sonucunda teklif aşamasına geçiliyor.

TEB mülakatları genellikle yetkinlik bazlı mülakat sorularından oluşuyor. Bankacılık ve finans alanında ve daha da önemlisi TEB bünyesinde neden çalışmak istediğiniz ile ilgili sorular yöneltiliyor.

TEB staj başvurusu için de benzer mülakat süreci yürütülüyor. Öncelikle staj yapacağınız departman yöneticisi sonrasında da TEB İnsan Kaynakları ekibinden bir uzman ile mülakat süreci tamamlanıyor.

– – – –

TEB İş İlanları için buraya tıklayınız.

– – – –