Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Stajyer adaylarına, “360 derecelik” sanal Netaş turu!

Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü Netaş, üniversitelerdeki farkındalığını artırmak ve daha fazla stajyere fırsat sunmak amacıyla özel bir projeye imza atıyor. 15 Mart’taNetaş COOP Roadshow projesine başlayacak şirket, ilk etapta Bahçeşehir Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’ni ziyaret edecek. 

netas-staj-basvurusu

Netaş Staj Programı

Üniversitelerdeki panolara yazacağı “Netaş Çok Güzel, Sen de Gelsene!” mesajıyla, öğrencileri şirketi tanıtacağı etkinlik alanına çağıracak. Kuracağı standda tanıtım ve kayıt yapmanın yanı sıra, sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde öğrencileri 2 dakikalığına Netaş’ta konuk edecek. Böylece öğrenciler, bilgisayar kaynaklı 3 boyutlu teknolojiyle, laboratuvardan havuza ve spor salonuna kadar Netaş’ın tüm çalışma ve sosyal alanlarını, 360 derece görüntülerle sanki oradaymış gibi deneyimleyecek. 

Konuyla ilgili bilgi veren Netaş İK’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yasemin Akad, “Netaş’ın ArGe tarafında 1. seviye yani yeni mezun işe alımlarının %80 gibi çok büyük bir kısmı COOP Uzun Dönem Staj Programı’ndan gelen öğrencilerden yapılıyor. Kısaca, COOP ile Netaş’a giren her 3 stajyerden 1’i, geleceğin Netaşlısı oluyor. COOP mülakatlarıyla yapacağımız başarılı seçimle, gelecekte Netaşlı olabilecek kaliteli insan kaynağını, henüz mezun olmadan şirkete kazandırmış oluyoruz. Etkinlikte her gün stand alanında yer alacak deneyimli ekibimiz, COOP programıyla ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerle konuşacak. ArGe ekiplerimizden temsilciler de standımızda görev yaparak, öğrencilerin teknik sorularını yanıtlayacak.” dedi.

Netaş COOP Uzun Dönem Staj Programı Hakkında
Haziran 2014’te başlatılan Netaş COOP Uzun Dönem Staj Programı, öğrencilerin iş hayatına başlamadan önce sektörde deneyim sahibi olmalarını sağlıyor. Program çerçevesinde her yıl ortalama 150 stajyere fırsat tanınıyor. Standart uygulamaların dışına çıkılarak öğrencilere staj dönemleri boyunca İstanbul Kurtköy’de yer alan ArGe merkezindeki farklı departmanlarda çalışma ve araştırma projeleri de dahil olmak üzere çeşitli projelerde deneyim elde etme imkânı sağlanıyor. VoIP santral tasarımı, VoIP ve web güvenlik projeleri, IPv6, JITC, Log Wizard, Smart Office ve Application Server Replacement projeleri bunlardan bazıları. Netaş COOP Uzun Dönem Staj Programı; güz, bahar ve yaz olarak 3 dönemde devam ediyor.