Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ne zaman yüksek lisans yapmalıyım?

Hiç lisansüstü eğitim için okula geri dönmeyi düşündünüz mü? Eğer düşündüyseniz, bir lisansüstü programına başlamanın en iyi zamanı nedir biliyor musunuz? Bu lisansüstü diplomasinin sizin kariyer hedeflerinize nasıl bir katkı sağlayacağını net bir biçimde biliyor musunuz?

 makale1

Etkinlik Fabrikam’ın Kurucusu Ceren Çubukçu anlatıyor…

Eğer bu soruların cevaplarından emin değilseniz, bir yüksek lisans derecesinin size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için yazının geri kalanına bir göz atın.

Bir yüksek lisans derecesine sahip olmak size hem zamana hem de paraya mal olacağı için bu karar hakkında dikkatli olmanız ve sizin için doğru zamanı iyi seçmeniz gerekli. Karar vermeden önce, kariyer hedeflerinizi iyi bilmelisiniz. Bu diplomayı daha fazla maaş ya da bir terfi için mi istiyorsunuz? Araştırmalar yüksek lisans derecesi ile çalışanların lisans derecesi ile çalışanlara kıyasla yüzde 10- 20 arası daha fazla kazandığını gösteriyor olsa da, belki mevcut pozisyonunuzda kalıp diğer çalışma arkadaşlarınız arasında öne çıkarak da, bir veya iki yıl içinde bu maaş zammını alabilirsiniz. Bu yüzden bu kararı çok iyi tartıp bilinçli bir şekilde vermeniz gerekir. Fakat eğer bu yüksek lisans derecesiyle diğer çalışma arkadaşlarınız arasında öne çıkıp, bir yönetici seviyesine terfi edeceğinizi düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin ve hemen bir yüksek lisans programına başlayın. Ayrıca kariyerinizi tamamen değiştirmeyi planlıyorsanız da, bir yüksek lisans derecesi sizin için faydalı olabilir. 

Devamı için Tıklayınız!