Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mülakattan Bir Saat Önce Bunları Yapmalısınız

Çok istediğiniz o pozisyon için mülakata davet edildiniz, tebrikler! Büyük gün geldi çattı ve görüşmeye giderken giyeceğiniz giysilerinizi ütülediniz, saçlarınızı taradınız, tıraşınızı oldunuz ya da makyajınızı yaptınız. Son olarak unutmadan portfolyonuzu da yanınıza aldınız. Peki, artık hazır mısınız?

Mülakata gitmeden önce tüm hazırlıklıları yapmanıza rağmen zihniniz iş görüşmesine hazır mı? Muhtemelen zihninizde mülakatın kritik soruları için bir klasör, İK uzmanlarına soracağınız sorular için bir klasör, başarı örnekleriniz için ise başka bir klasör yarattınız. Görüşme esnasında başarılı olmak için kendinizi ne kadar iyi hazırlarsanız hazırlayın, mülakata girmeden bir saat önce endişelenmeye başlayabilirsiniz. Sinirlerinizi kontrol edin, rahat görünmeye çalışın, güvenli ve dik durun.

Son dakika kaygılarının uzun süredir beklediğiniz bir işi kaçırmasına izin vermeyin. Görüşmeye girmeden bir saat önce sakin hissetmek için, uzmanların verdiği önerilere göz atabilirsiniz.

Makalenin devamı için buraya tıklayınız