Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

KPMG Mülakat ve İşe Alım Süreci

Günümüzde denetim firmaları okullardan yeni mezun olan ya da olmaya hazırlanan adayların gözde iş alanlarından birisini oluşturuyor. Her yıl yaz döneminde başlattığı işe alım süreçleri ile Eylül-Ekim ayında yüzlerce yeni mezuna iş imkanı sunması ile denetim firmaları gözde iş alanları arasında yer almaktadır.

KPMG Türkiye de Türkiye’de faaliyet gösteren denetim firmalarından 4 büyüklerin arasında yer almaktadır.

kpmg-insan-kaynaklari

KPMG Türkiye, bugün İstanbul (Merkez Ofis), Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren 650’den fazla çalışanıyla; finansal hizmetler, tüketici ürünleri ve endüstriyel sektörler, gıda ve perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya ve daha birçok sektörde faaliyet gösteren bir firmadır.

Temel olarak denetim, vergi, danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren firmada yeni mezun ya da tecrübeli adaylar bu alanların her birinde çalışma imkanı bulabilmektedirler.

Denetim bölümünde çalışan adaylar, global firmaların finansal durumlarını yakından inceleyerek farklı sektörleri tanıma şansına sahip olabilmektedir.

Vergi bölümünde çalışan adaylar,  Türk vergi sisteminin şirketlerin uzun dönemli finansal sonuçlarına olan etkilerini gözlemleme, gerek yerel gerekse uluslararası vergi kanunlarını güncel olarak takip etme imkanına sahip olabilmektedir.

Danışmanlık bölümünde ise, müşterilere büyüme, performans, risk ve kurumsal yönetim kararlarında katma değer yaratan çözümler sunulmaktadır.

KPMG Türkiye, her yıl üniversitelerde kariyer günlerine katılarak firmayı tanıtmaktadır.  Bu kariyer günleri üniversite öğrencilerinin şirketi tanıması ve orada çalışmak isteyip istemediğine karar vermesi açısından büyük önem taşımaktadır.

KPMG Staj Başvurusu

Denetim Bölümü’nde: Ekim-Aralık ve Ocak-Mart aylarında 2-3 ay kadar süren staj olanakları sunuluyor. Bu programa katılabilmek için Ağustos-Eylül ve Kasım-Aralık aylarında açılan Denetim Staj Programı (Audit Trainee Program) ilanlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

KPMG’de stajyer olarak işe başlamak için;

  • İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin son sınıfında okuyor olmak veya yeni mezun olmak,
  • İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak,

aranan temel şartlar arasındadır. Bu özelliklere sahip olan adaylar görüşmeye çağrılıyor. Stajyerlik programı sayesinde adayların hem KPMG’yi tanıması sağlanıyor hem de denetim mesleği konusunda fikir sahibi olmaları sağlanıyor. Stajyerlik süresince başarılı olan adaylar ise “Asistan” olarak denetim bölümünde işe başlayabiliyorlar.

Danışmanlık ve Vergi Bölümleri’nde: Yıl içinde bölümlerin ihtiyacı doğrultusunda belirlenen sayı ve sürelerde Stajyer alımı gerçekleştirilmektedir. İlgili bölümün aradığı niteliklere sahip adaylarla görüşmeler yapılmaktadır. Staj olanaklarını yıl boyunca firmanın internet sitesinde  “İş İlanları” sayfasında yer almakta olup kariyernet üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.

Yeni Mezun olarak KPMG’de çalışmak:

Şirketin sitesinde ve insan kaynakları sitelerinde her yıl Şubat ayı sonunda Asistan ilanlarına yer verilmektedir. Şirkette “Asistan işe alım süreci” büyük önem taşımakta, tercihen akademik başarıya sahip olan adaylar ve kariyerine Denetim, Vergi veya Danışmanlık alanında adım atmak isteyen adaylarla görüşmelere başlanmaktadır. İşe alım sürecinde adaylarla çeşitli sınavlar ve görüşmeler yapılmaktadır. Asistan işe alım süreçlerinde süreç genellikle 4 ile 6 hafta arasında tamamlanmakta ve tüm işe alımlar Temmuz ayında tamamlanmaktadır. Uygun görülen adaylar ise Ekim ayında göreve başlayabiliyorlar.

Deneyimli olarak KPMG’de çalışmak:

Denetim, Vergi ve Danışmanlık iş kollarından birinde çalışan kişiler KPMG’de ilgili departmanlarda işe başlama imkanına sahip olabiliyorlar. Ayrıca KPMG’de herhangi bir departmanda çalışan şirket çalışanları da kendilerini geliştirmek ve kariyerlerinde ilerlemek adına bölüm değişikliği yapma imkanına sahip olabilmektedirler. Deneyimli iş başvuruları için şirketin internet sitesindeki ya da iş bulma sitelerindeki ilanlarını takip edip başvuruda bulunabilirsiniz.

– – – –

KPMG İş İlanları için buraya tıklayınız.