Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kişisel Markanızın Kalitesini Etkileyen 14 Şey

Vasıf ve kişisel üstünlük sizin marka değerinizi etkileyen iki önemli etkendir. Markanız birçok etkenin birleşimi sonucu oluşmaktadır ancak taşıdığınız nitelikler, vasıflar ve diğerlerinden sizi üstün tutan yanlarınız kişisel markanızın temelini oluşturur. Bilinçlice vasıflarınızı ve üstünlüklerinizi geliştirmeye odaklanmanız profesyonelliğinizi ve kişisel markanızı yükseltecektir.

Kişisel marka değerinizi etkileyen 14 önemli noktayı şöyle sıralayabiliriz:

uniqe 3d character standing out from the crowd

1-      Yolladığınız her mail, her mesaj

2-      Yolladığınız sesli mesajlar

3-      Telesekretere bıraktığınız sesli mesajlar

4-      E-maillerinizin size ait olduğunu gösteren “imza” değerindeki işaretler

5-      Sosyal medyada, forumlarda, bloglarda oluşturduğunuz her profil

6-      Gönderdiğiniz her yazılı döküman – rapor, kısa not, makale, mektup, broşür

7-      Topluluk önünde yaptığınız her sunum

8-      Dağıttığınız küçük iş kartlarınız

9-      Yeni tanıştığınız birine karşı takındığınız tavır

10-  Kişisel davranışlarınız, tavrınız, kıyafetleriniz

11-  Konuşmalarınız,  kendinizi ifade şekliniz

12-  Çevrenizdeki insanların kalitesi

13-  Toplum üzerinde veya bir profesyonel hiyararşik yapı üzerinde oynadığınız rol

14-  Başkaları ile etkileşime girdiğiniz her durumda kibarlık, sevecenlik gibi sizi öne çıkaracak olumlu davranışlarınız

Yukarıda bahsedilen kişisel markanızı oluşturmanızda önemli rol oynayan 14 önemli noktayı değerlendirerek, bunları olumlu şekilde kişiliğinize kattıysanız kişisel vasıflarınızı ve üstünlüğünüzü yüksek seviyelere taşımada önemli bir şans elde etmişsiniz demektir. Yukarıdaki özelliklerin belli bir kısmına sahip değilseniz, bu olumsuz yönleriniz marka değerinizi kötü etkileyecektir.

Marka değerinizi nasıl arttırabileceğinize dair sistemli ve sürekli çalışmalar yapmalısınız. Yukarıdaki aktivitelerle kişisel üstünlüğünüzü, profesyonelliğinizi, kalitenizi, niteliklerinizi arttırma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz.

Günümüzde kişisel marka değerinizin önemi her zamankinden daha fazladır. İşvereninize, patronunuza, müşterilerinize, profesyonel ve kişisel bağlantılarınıza katacağınız her değer yukarıdaki önemli noktalara göstereceğiniz devamlı ilgi ile artacaktır.