Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kendinizi İyi Tanıtın

Karşınızdakine duymak istediğini verebilmek için kişisel özelliklerinizi yeterince iyi aktarmanız ve güven vermeniz gerekir. İş görüşmesini bir pazarlama süreci olarak ele alın. İşte size kendinizi en iyi şekilde tanıtmanın ipuçları… 

Dünyadaki milyonlarca deneyimli, başarılı ve hırslı insan arasında ayakta kalabilmek ve istediğiniz gibi yaşayabilmek için ne yapmanız gerekir? İş görüşmesinde oturduğunuz sandalye bir önceki adayın sıcaklığını hala koruyor olabilir. Çünkü az önce orada o işi gerçekten isteyen, motivasyonu yüksek biri ya da kendisinin şirkete çok şey katacağından çok emin bir kişi oturmuş olabilir.

Orada bulunmuş olan kişi sosyal hayatında başarılara imza atmış ya da okulundan en iyi dereceyle mezun olmuş da olabilir. Az önceki kişinin başka bir kopyası da dışarıda sizin iş görüşmenizin bitmesini bekliyor büyük olasılıkla.

İşte şimdi, sizden önce belki 20 kişiyle aynı görüşmeyi yapmış olan işe alım uzmanının karşısında heyecanlı bir şekilde oturuyorsunuz. Diğerlerini unutturmak ve sizi işe almasını sağlamak için bu kişiyi nasıl ikna edersiniz?

Bu aşamada 3 faktör ortaya çıkar: hazırlık, iş görüşmesinde nasıl davranılması gerektiğine dair genel bir anlayış ve en önemlisi yaratıcı olabilmek. Görüşmeciye duymak istediğini verebilmek için kişisel özelliklerinizi yeterince iyi aktarmanız ve güven vermeniz gerekir. İş görüşmesini bir pazarlama süreci olarak ele alın. İşte size kendinizi en iyi şekilde tanıtmanın ipuçları…

Devamı İçin Tıklayın!