Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İş Görüşmesi Danışmanlığı Almak İster Misiniz?

İş görüşmesi öncesinde verilen danışmanlık çalışmaları, son dönemlerde oldukça konuşulan ve ilgi duyulan bir konu haline geldi. İş görüşmesi danışmanlığı çalışmaları sayesinde, görüşmeye gidecek adaylar bir mülakat simülasyonu içerisine girerek, İnsan kaynakları uzmanları tarafından sorulan soruları, gerçek bir iş görüşmesindeymiş gibi cevaplayarak mülakatı tamamlıyorlar.

Sonrasında ise İnsan Kaynakları uzmanları, bu görüşmeyi analiz ederek, karşılarındaki adayın eksik bıraktığı ya da kendisini yanlış ifade ettiği noktaları adaylarla paylaşıyor. Bu danışmanlık çalışmaları ile adaylar, hem mülakatta kendilerini nasıl ifade etmeleri gerektiğini hem de öne çıkartmaları gereken özelliklerini farketmiş oluyor.

1996 yılından bu yana İnsan Kaynakları alanında çalışmalarına devam eden Artemiz Güler, Maresole Danışmanlık şirketi bünyesinde bu alanda hizmet veren ilk uzmanlardan biri. İş görüşmesi ve özgeçmiş hazırlama sürecinde bugüne kadar birçok kişi ile başarılı çalışmalar yapan Artemiz Güler’in özgeçmiş bilgilerini ve Maresole Danışmanlık iletişim bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

Artemiz GÜLER
 
Liseyi İzmir Fen Lisesi’nde, lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisansını ise yine aynı üniversitenin Mühendislik Yönetimi programında tamamladı. 2004-2005 yılları arasında e-MBA yaptı.
 
1996 yılından bu yana çeşitli ulusal ve uluslararası kurumlarda İnsan Kaynakları ve Proje Yönetimi alanlarında deneyim kazanan Artemiz Güler, ayrıca yaklaşık 13 yıldır internet üzerinde oluşturduğu web sitesi http://www.recruitmenturkey.com ve aynı adı taşıyan, Türkiye’nin en büyük (yaklaşık 22.500 üye) ve en etkin insan kaynakları e-topluluğu http://finance.groups.yahoo.com/group/RecruitmenTurkey/ ‘i yönetmektedir.
 
KKTC dahil çeşitli üniversitelerde kariyer üzerine sunumlar yapmaktadır. 2004 yılında yayınlanan “İnternette İş Bulma Rehberi” adlı kitabın yazarıdır.
is-gorusmesi

İş Görüşmesi Danışmanlığı  

 • Üniversite öğrencisi veya yeni mezunsunuz ve kafanız karışık. Etkili bir özgeçmişiniz ve ön yazınız var ama iş görüşmelerinde çuvallıyorsunuz.
 • 15 yıldır aynı kurumda çalışıyorsunuz ve çalıştığınız kurum size artık dar geliyor. Yeni heyecanlar peşindesiniz. Fakat en son iş görüşmenizi 15 yıl önce yaptınız.
 • Yetkinliklere dayalı iş görüşmesi diye bir şey duydunuz ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz.
 • Yolun başında bir İnsan Kaynakları uzmanısınız. Fakat keşke iş görüşmeleri için size çeşitli tüyolar verecek birisi olsa.

Özgeçmis / Kapak Mektubu Danışmanlığı

 • Üniversite öğrencisi veya yeni mezunsunuz ve kafanız karışık. Etkili bir özgeçmiş ve kapak mektubu (ön yazı) nasıl hazırlanır, neler ön plana çıkarılı, neleri vurgulayıp nelerden kaçınmanız lazım bilmiyorsunuz.
 • 15 yıldır aynı kurumda çalışıyorsunuz ve çalıştığınız kurum size artık dar geliyor. Yeni heyecanlar peşindesiniz. Fakat 15 yıllık bir hamlıkla, başarılarınızı nasıl sunacağınızı unuttunuz. 
 • Sosyal medya diye bir şey duydunuz ancak iş aramak için nasıl kullanılır bilmiyorsunuz. Facebook’ta “Beğen” butonu dışında bir sosyal medya varlığınız yok mu?
 • Yeni mezun veya 15 yıllık deneyim farketmez. Çevrenizi genişletmedikçe yeni ev daha iyi bir iş bulma şansınız düşük. Peki doğru insanlarla sosyal medyada ve yüz yüze nasıl tanışılır?  

Özgeçmiş Danışmanlığı Nasıl İşliyor?

Özgeçmiş danışmanlığı, genelde 2-3 oturumla destek olduğumuz bir danışmanlık turu. 

 • 1. Oturum: Sizi daha ayrıntılı tanımak için, özgeçmiş ve öğrenim-iş deneyimleri üzerinden sorularla gerçekleşiyor.
 • 2. Oturum: İlk oturumda verilen ödevler üzerinden çalışma ilerletiliyor.
 • 3. Oturum: Eğer gerek kalırsa, bir oturum daha yapılıp tüm düzenlemeler tamamlanıyor.

 

İş Görüşmesi Danışmanlığı İle İlgili Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Tıkla!