Yapı Kredi Bankası Mülakat Süreçleri

Yapı Kredi Bankası Türkiye’nin en önemli bankalarından biri ve her yıl hem yeni mezun hem de deneyimli adaylar için mülakat süreçlerini devam ettiriyor.

Yapı Kredi Bankası İnsan Kaynakları ekibi tarafından yürütülen bu mülakat ve işe alım süreçleri ile ilgili sitemize gelen sorular üzerine, biz de bu konuyla ilgili paylaşımda bulunmak istedik.

Yapı Kredi Staj Programı, deneyimli ve deneyimsiz aday işe alım süreçlerine geçmeden önce belirtmek isteriz ki, banka mülakatları genellikle fazla başvuru aldığından, mülakat adımları toplu mülakat çalışmaları ile başlar. Bu toplu mülakatlardan sonra uygun olan adaylar, yetenek ve ingilizce testine alınırlar. Bu testlerin sonuçlarından sonra ise birebir mülakata davet edilebilirsiniz.

Adayların merakla ulaşamaya çalıştığı Yapı Kredi mülakat soruları aslında birebir mülakat aşamasında karşılarına çıkmaktadır ve klasik banka mülakatları sırasında sorulan mülakat soruları, burada da geçerlidir.

Yapı Kredi Bankası Yeni Mezun Mülakat Süreci

Yeni mezun programlarına başvuru yapabilmek için 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteden mezun olmanız gerekmektedir. Eğer 2 yıllık ön lisans mezunu iseniz, Çağrı Merkezi Yetkilisi ve Gişe Yetkilisi pozisyonları için değerlendirmeye alınabilirsiniz. Ancak Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans programından mezunsanız, Bankacılık İşlemleri Yetkili Yardımcısı pozisyonları için değerlendirilebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası üniversitelerin özellikle İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerini tercih etseler de, açık pozisyonlara bağlı olmak şartı ile farklı bölümlerde eğitim gören adayları da sürece katmaktadır.

Deneyimli Adaylar Mülakat Süreci

Bankacılık ve Finans sektöründe en az 2 yıl tecrübe edinmiş adaylar, deneyimli aday işe alım sürecinde yer alırlar. Açık pozisyonlara yapacağınız başvuru sonucunda, Yapı Kredi İnsan Kaynakları tarafından birebir mülakat için davet edilirsiniz. Mülakat sonucunuz olumlu ise, başvuru yaptığınız pozisyona göre İngilizce sınavına davet edilirsiniz. İngilizceniz de istenen düzeyde ise, çalışacağınız departman tarafında bir mülakat daha yapılır. Bu kez birlikte çalışacağınız departman sorumlusu ile mülakat yaparsınız. Sonrasında yine her şey olumlu ise, iş teklifi aşamasına geçilir.

Yapı Kredi Bankası Staj Başvurusu

Yapı Kredi staj başvurusu yapabilmek için, üniversiteniz tarafından zorunlu staj belgesi verilmesi gerekmektedir. Staj başvuruları Nisan – Mayıs aylarında yapılır ve yaz dönemi stajyerleri seçilir. Lise öğrencileri ise Yapı Kredi şubelerinde kış aylarında uzun dönemli staj imkanı bulabilirler.

– – – –

Yapı Kredi Bankası İş İlanları ve Staj Başvurusu için buraya tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *