Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

GlaxoSmithKline Mülakat ve İşe Alım Süreci

Dünya lideri araştırmacı bir ilaç şirketi olan GlaxoSmithKline (GSK) 40 ülkede 102 üretim tesisinde yaklaşık 42,000 çalışanı bulunmaktadır. Türkiye’de 50 yıldan uzun bir sürede faaliyette bulunan şirket Türkiye’nin ileri gelen ilaç firmaları arasında yer almaktadır.

GSK çalışanlarına büyük önem vermekte çalışanlarının mesleki gelişimleri ve kariyerleri ile yakından ilgilenmektedir.

Şirket içinde oluşan pozisyonlarda içerideki insan kaynağını değerlendirmeye öncelik veren GSK dışarıdan personel alımlarında da kısa vade için değil uzun vadede doğabilecek ihtiyaçları karşılayabilmek için prosedürler geliştirmektedir. Adaylara eşit fırsatlar sunarak şeffaf süreçlerden geçirmektedirler. Şirket bünyesinde eğitim programları hazırlayarak çalışanlarının mesleki ve kişisel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmaktadırlar.

İşe Alım ve Mülakat Süreci

GSK’da işe alım ihtiyaç duyulması halinde kurum kültürüne uygun, gelişime açık ve şirkete katkı sağlayabileceğine inanılan adaylar arasından yapılmaktadır.

İşe alım sürecinde başvurular internet üzerinden toplanmakta ve yine internet yoluyla cevap verilmektedir. İnsan kaynakları departmanı tarafından toplanan başvurular değerlendirilmekte ve uygun görülen adaylar görüşmeye davet edilmektedir.

Alım yapılacak pozisyonun gereklerine göre işe uygunluk, genel yetenek ve İngilizce yeterlilik sınavları yapılmaktadır. İnsan kaynakları yetkilileri ve ilgili departmanın yetkilileri tarafından yetkinlik bazlı mülakatlarda başarılı olan adaylar teklif yapılmaktadır.

GlaxoSmithKline Staj Programları

Nisan –Mayıs aylarında üniversitelerin kariyer günlerine katılan GSK, www.kariyer.net aracılığı ile stajyer başvuruları toplamakta ve Mayıs ayının son iki haftasında da uygun olan adaylar İnsan Kaynakları departmanı tarafından belirlenmektedir. Stajyer seçme ve yerleştirme süreçlerinden geçen adaylar Haziran ve Ekim ayları arasında en az üç hafta GlaxoSmithKline’da staj yapma imkanına sahip olmaktadırlar.

Eğitim

GlaxoSmithKline’da her yıl “ Eğitim İhtiyaç Analizi” yapılmakta ve bu analiz doğrultusunda teknik ve davranışsal yönde eğitimler düzenlenmektedir. Sadece var olan pozisyondaki performansın geliştirilmesi değil aynı zamanda kişinin kariyer yolunda atanması muhtemel pozisyonlar için eğitilmesi hedeflenmektedir.

Performans ve Kariyer Yönetimi             

GlaxoSmithKline yüksek motivasyona sahip, sonuç odaklı ve üstün performans sergileyebilen kişilerden oluşan güçlü bir kadro oluşturmayı hedeflemektedir bu sebeple,çalışanlarının gelişmesi gereken yönde performans ve kariyer yönetim sistemleriyle çalışanlarına destek vermektedir.

Yılda bir kez performans değerlendirmesi yapılmakta ve bir yıl boyunca takibi yapılmaktadır.

GlaxoSmithKline şirket yöneticilerini şirket içerisinde yetiştirmek istemekte ve bu yönde kariyer yönetim sistemi kurmuştur. Bu yöntemle sadece terfi değil aynı zamanda mevcut pozisyonunda çalışamaya devam eden çalışanlarına da destek vermektedir.

Tüm çalışanlar için GlaxoSmithKline “ödüllendirme  programı” uygulamaktadır. Hedeflerine ulaşan çalışanlar ve yıl sonunda bronz, gümüş, altın ve platin dallarında ödül kazanan çalışmalar, “toplam kazanç felsefesi” kapsamında maddi ödüle layık görülüyor ve ödül sahipleri şirket portalı aracılığıyla tanıtılıyor.

Ücretlendirme ve yan olanakar yine “toplam kazanç felsefesi” kapsamında oluşturulmaktadır.

GlaxoSmithKline Kariyer Fırsatları

  • Satış ve Pazarlama,
  • Medikal
  • Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma,
  • Finans
  • İnsan Kaynakları ve İletişim alanlarında departmanlarında sunulmaktadır.

İş başvuruları Kariyer.net üzerinden alınmakta ve İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilerek işe uygunluk, genel yetenek ve İngilizce yeterlilik sınavlarından sonra İnsan kaynakları yetkilileri ve ilgili departmanın yetkilileri tarafından yetkinlik bazlı mülakatlar yapılmaktadır.

GlaxoSmithKline İş İlanları için Hemen Buraya Tıkla!