Penti İş Başvurusu

Bu yazımızda Penti’ye nasıl iş başvurusu yapılabileceğinden, açık pozisyonları nerden öğrenebileceğinizden vb. bahsedeceğim. Ama asıl konuya geçmeden herzamanki gibi Penti’yi tanıtarak yazımıza başlayalım.

Penti

“Öğretmen Çorap”. Evet Penti’nin 1950 yılında kurulduktan sonra, 1970 yılında aldığı isimdir “Öğretmen Çorap”. Nedeni ise o dönemde ince kadın çorabı çoğunlukla öğretmenlerin tercih etmesiymiş.

1950 yılında Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından iki ayrı şirket kuruldu ve sonrasında bu iki ayrı şirket aynı çatı altında birleştiler. Piyasada uzun süre ince kadın çorabı sattılar. 1980’li yıllarda ise çorap çeşidinde farklılaşmaya gidildi. Farklı renk ve desende çoraplar piyasaya sürüldü. 1984 yılında ise “Öğretmen Çorap”, “Penti” adını alarak markalaşmasını tamamlamış oldu.

Her geçen gün büyüyen Penti; kadın çoraplarına ek olarak çocuk çorabı, erkek çorabı gibi çoraplar satmaya başladı. Bununla da kalmayarak ev giyimi, iç giyim, bikini, mayo, plaj giyimi gibi çorap dışında ürünlerin de bulunduğu bir mağaza haline geldi. 1994 yılında ise Penti, Çorlu’da Öğretmen Çorabı Fabrikası’nı kurdu.

Bugün Penti, Türkiye’de ve dünyada müşterilerine kaliteli hizmet vermektedir. Türkiye’de 200’ün üzerinde, dünyada ise 43 mağazası olan, çorap pazarında açık ara lider Penti, büyümeye emin adımlarla devam etmektedir.

Penti İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Penti’ye tam zamanlı ve yarı zamanlı iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak çalışmak istediğiniz mağaza ve merkeze göre tam zmanlı veya yarı zamanlı çalışma olanaklarınız değişebilmektedir.

Penti, resmi web sitesinde İnsan Kaynakları sayfasında da belittiği üzere, Güneşli merkez ofislerinde ve Çorlu’daki fabrikasında sadece tam zamanlı çalışmak isteyen kişileri işe almaktadır. Eğer buralarda çalışmak istiyorsanız, iş başvurusu yapmanın iki yolu vardır. İlk yol, Kariyer.net ve Secretcv.com (bu web sitelerine ücretsiz üye olmanız gerektiğini unutmayın) adreslerindeki Penti Güneşli Merkez Ofis ve Penti Çorlu Fabrikası ile ilgili iş ilanlarına başvurmanız. İkinci yol ise, Penti Güneşli Merkez Ofis ve Penti Çorlu Fabrikası’nda tam zamanlı çalışmak istediğinizi de belirttiğiniz iş başvurunuzu ik@penti.com.tr adresine mail atarak yapabilirsiniz. CV’nizi mailinize eklemeyi unutmayın.

Yukarıda bahsettiğim merkez ofis ve fabrika harici tam zamanlı ve yarı zamanlı başvurularınız için ise Secretcv.com’u (http://www.secretcv.com/firma/penti-is-ilanlari ) , Kariyer.net’i (http://www.kariyer.net/penti-is-ilanlari-c8922-p33800/ ) ve Penti’nin resmi web sayfasındaki başvuru formunu ( http://www.penti.com/katilim ) kullanabilirsiniz. Kariyer.net ve Secretcv.com adreslerinden Penti mağazalarındaki açık pozisyonları görebilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Penti’nin İnsan Kaynakları sayfasındaki “Çalışanlarımıza Sunduklarımız” başlığı altında yazılanları okumanızı tavsiye ederiz. Bu başlık altında, çoğunluğu kadınların oluşturduğu Penti çalışanlarının doğum izni, ulaşım kolaylığı, kariyer imkanı, indirimli alışveriş imkanı, eğitim ve gelişim olanakları gibi konulardaki sorularına yanıt vermiştir. Kadınlara Penti’de pozitif ayrımcılık yapılmaktadır. “Çalışanlarımıza Sunduklarımız” başlığı altındaki bu açıklamalar, Penti’ye iş başvurusu yapmak isteyen ama kafasında soruları olan kadınlarımıza güven  vermektedir.

Penti iş başvurusu ve iş ilanları için buraya tıklayınız.