Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Garanti Talent Camp finalinde,“Fintech” projeleri yarıştı.

Garanti Bankası’nın, üniversite öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 8. kez düzenlediği Talent Camp, 11 Mayıs günü yapılan finalle sona erdi. Garanti’nin çalışma prensiplerinin yanı sıra bankacılığı tanıtmayı hedefleyen kampta, bu yıl, 15 katılımcı grup arasından hazırladıkları vaka çalışmalarıyla öne çıkan 6 öğrenci grubu, finale kalmayı başardı.

garanti-talent-camp-2015

Şubesiz Bankacılık Dijital Pazarlama ve Satış Ekibi tarafından, bir finansal teknoloji girişimi (Fintech) kurmaları beklenen öğrenciler, ağırlıklı olarak KOBİ’lere ve ödeme sistemlerine odaklanan uygulamalar üretti. Ekipler projelerini; üst yönetime ve Şubesiz Bankacılık ekibine sundu. Birinciliği, gençlere yönelik mobil bir ödeme sistemi üzerinde çalışan Lagartas adlı takım elde etti. Takım üyeleri Teknosa’dan 1.500 TL’lik hediye çeki kazandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası İnsan Kaynakları Koordinatörü Osman Tüzün, “Talent Camp, üniversitelerde düzenlenen araştırmalarda, öğrencilerin en çok katılmak istediği kampüs aktivitesi olarak belirtiliyor. Kampa 8 yıl içinde yaklaşık 800 öğrenci katıldı. 2011 yılından bu yana daha da artan ilgi nedeniyle, Management Trainee sınavı açmama kararı aldık ve o günden bu yana, yalnızca Talent Camp adaylarıyla MT sürecimizi başarıyla yönetiyoruz. Bu yılki önerilerin bu denli hayata geçirilebilecek türde olması bizi çok memnun etti. Kampa katılan 120 başarılı öğrenci arasından 45’ini Garanti ailesine kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Garanti Bankası iş ilanları için buraya tıklayınız!