Garanti Bankası Mülakat Süreçleri

Garanti bankası mülakatları ile her yıl yüzlerce yeni adayı işe alınmaktadır. İşe alımlar “deneyimliler” ve “yeni mezunlar” kategorilerinde yapılır. Yeni alım kategorisinde senede 1 kere müfettiş yardımcılığı ve management trainee sınavı düzenlemekte ve başvurular mart ayında yapılmaktadır. Bunların dışında Garanti Bankası tarafından bilgi sistemleri denetçisi yardımcısı, gişe asistanı veya çağrı merkezi personeli bölümleri için de işe alım yapılmaktadır. 4 yıllık üniversite mezunu olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek aranan başlıca şartlardır.

Garanti bankası mülakatları yazılı ve sözlü olarak 2 bölümde yapılmaktadır.

garanti-bankasi-mulakat-sorulari

Garanti Bankası Mülakat Soruları ve İş Görüşmesi Süreci

Garanti Bankası Mülakat Süreçleri

Garanti Bankası işe alım başvuruları Garantili Kariyer adı altında Garanti Bankası insan Kaynakları tarafından yönetilen bir sistemle yapılmaktadır. Bankanın ve iştiraklerinin insan kaynakları ihtiyaçları bu sayfaya yapılan başvurular ile karşılanmaktadır. Gerekli görüldüğü zamanlarda bu sayfada ilan açılarak adayların başvuruları toplanır. İlanda adayda aranan özellikler ve bankanın sınav tarihlerine ilişkin açıklamalar yer alır. İhtiyaç duyulan pozisyon için yeterli özelliklere sahip adaylar önce yazılı sınav için çağrılır.

Garanti Bankası işe alım süreçleri yetkinlik bazlı gerçekleştirilmektedir. Bunun temelinde de süreçlerin görev yetkinlikleri bazında yapılandırılmış olması yatar.

Garanti Bankası mülakatlarında yazılı sınav genellikle görevin getirdiği beceriler ve kişilik özellikleri esas alınarak yapılmaktadır. Bu kapsamda genel yetenek ve genel bilgi sınavları yapılır. Genel bilgi sınavı Ekonomi, İşletme, Pazarlama, Hukuk, İstatistik, Muhasebe ve Maliye alanlarında yapılır. Ardından başvurulan pozisyona öre yabancı dil sınavı da yapılabilmektedir. Bu sınavlardan başarılı olan adaylar mülakatlara çağrılır.

İlk olarak grup mülakatları düzenlenir. Genellikle 8-10 kişilik gruplar halinde yapılır ve yaklaşık 30 dakika sürer. Karşınızda 4 adet mülakat yapan kişi bulunur. Grup mülakatlarında odaya giriş anınızdan oturuşunuza, konuşma şeklinize ve el kol hareketlerinize kadar her şey çok önemlidir. İlk önce bütün adayların tek tek kendilerini tanıtması istenir. Daha sonra size bir konu verilir ve bu konuda tartışmanız istenir.

Mülakatı yapan kişiler tarafından bu süre zarfında bahsettiğimiz kriterler dahilinde incelenirsiniz. Önemli olan fikrinizi kabul ettirmeniz değil, düzgün bir şekilde sinirlenmeden uzlaşmacı şekilde tartışmaya dahil olmanızdır.

Bu mülakattan başarılı olan adaylar bankanın üst düzey yöneticileri ile yapılacak olan mülakatlara çağrılır. Bu mülakatlarda sorulan mülakat soruları örnekleri şu şekildedir:

• İşle ilgili hedefleriniz nelerdir?

• Neden bankacı olmak istiyorsunuz?

• Bu görevi neden yapabileceğinizi düşünüyorsunuz?

• 5 yıl sonra kendiniz nerede görüyorsunuz?

• Eve iş götürür müsünüz?

Bankacılık mülakatlarının klasik mülakatlardan pek farkı yoktur fakat daha çok yetkinlik bazlı yapılır ve sizin o işi yapıp yapamayacağınız ölçülür. Eğer üst düzey bir yöneticilik için başvurmadıysanız, mülakat sırasında en önemli kriter tecrübeleriniz, bilgi birikiminiz ve işin içeriğine göre değişmekle birlikte fazla mesai yapıp yapmayacağınızdır.

Görüşmelerin hepsi olumlu geçtiyse size 10 gün içerisinde ulaşacaklardır. Başarılar.

– – – –

Garanti Bankası iş ilanları ve iş başvurusu için hemen buraya tıklayınız.

is-basvurusu

– – – –

Garanti Bankası İle İlgili Diğer Makaleler İçin Hemen Tıkla!

Garanti Bankası Ofis Fotoğrafları İçin Hemen Tıklayın!