Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

En Çok Sorulan Mülakat Sorularına Cevap Vermenin Yolları

Mülakatlarda kuşkusuz en çok karşılaşılan soru “Bana biraz kendinden ve geçmiş tecrübelerinden bahset” sorusudur. Her mülakatta işveren adaya bu soruyu sorar ve genellikle adayın ilk karşısına çıkan soru da budur. Bana kalırsa bu bir mülakattaki en önemli sorudur çünkü eğer bu soruya cevabınız ile işverenin dikkatini çekemezseniz, büyük bir olasılıkla iş teklifini de alamazsınız.

En sık sorulan mülakat soruları örnekleri

En Çok Sorulan Mülakat Soruları Örnekleri

Etkinlik Fabrikam’ın Kurucusu Ceren Çubukçu anlatıyor…

Bu soruya hem kısa ve öz hem de işvereni etkileyecek bir biçimde cevap vermeniz gerekli. Bu sayede işveren sizi daha fazla dinlemek isteyecek ve sizin deneyimlerinizi daha fazla öğrenmek isteyecektir. Sizi daha fazla dinlemesi ve sizin hakkınızda daha fazla soru sorması da sizinle bir aday olarak ilgilendiği anlamına gelir. Siz ise bir aday olarak bu soruya önceki iş deneyimlerinizi ve eğitimlerinizi anlatarak cevap vermelisiniz ama bunları anlatırken başarı hikayelerinizi de mutlaka vurgulamalısınız. Benim hiç başarı hikayem yok diye umutsuzluğa kapılmayın. Herkesin başkalarıyla paylaşmaktan gurur duyduğu bir hikayesi mutlaka vardır. İlla ki bir sürü projeler yönetmeniz veya altınızda size bağlı olan birçok personelin olması gerekmez. Eğer fazla deneyiminiz yoksa veya yeni mezunsanız, okuldaki başarı hikayelerinizi de anlatabilirsiniz. Okuldan onur derecesiyle mezun olmadıysanız da üzülmeyin.

Devamı için…