Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Coca Cola İnsan Kaynakları ve Mülakat Süreci

1964 yılında Türkiye faaliyetlerine başlayan Coca Cola Türkiye, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok çalışılmak istenen markalardan biri. Bu sebeple Coca Cola İnsan Kaynakları ve mülakat süreçleri de oldukça fazla merak ediliyor.

Sektörünün lideri ve dünyanın en değerli markalarından biri olan Coca Cola, hem staj hem de yeni mezunlara birçok iş imkanı sunmaya da devam ediyor. Coca Cola İnsan Kaynakları tarafından yürütülen işe alım sürecinde ilk mülakat İnsan Kaynakları ekibi tarafından yapılıyor. Yetkinlik bazlı mülakat soruları odağında yapılan değerlendirme sonucunda uygun bulunan adaylar, iş başvurusu yaptıklarında pozisyona göre değişmek üzere; genel yetenek testi, kişilik envanteri testi ve İngilizce testine tabi tutuluyorlar.

coca-cola-insan-kaynaklari-mulakat

Test süreci sonunda başarılı bulunan kişiler daha sonrasında Coca Cola İnsan Kaynakları tarafından bilgilendirilerek, ilgili departman müdürü ile iş görüşmesi yapıyorlar. Bu mülakat aşamaları bittiğinde teklif aşamasına geçiliyor.

Coca Cola’ya iş başvurusu yaparak mülakat daveti alırsanız, ilk olarak yetkinlik bazlı mülakat sorularına göz atabilirsiniz. İş başvurusu yaptığınız pozisyonu da göz önünde bulundurarak, İK ekibine iletmeniz gereken özelliklerinizi ve yetkinliklerinizi önceden gözden geçirerek mülakata gitmenizde fayda var.

Bunun yanı sıra görüşmeniz öncesinde mutlaka Coca&Cola’nın tarihçesini ve Türkiye’deki organizasyon yapısını net bir şekilde öğrenmeniz de sizin avantajınıza olacaktır. Eğer şirket içerisinde çalışan tanıdıklarınız varsa, onlarla da iletişime geçebilirsiniz.

Coca Cola Mülakat Soruları

– Neden Coca&Cola’da çalışmak istiyorsunuz?

– Neden rakibimiz yok?

– Neden seninle çalışalım?

– Coca-Cola sizin için ne ifade ediyor?

Coca Cola Satış Temsilcisi Mülakat Soruları ve İşe Alım Süreci

Coca Cola İnsan Kaynakları’nın en fazla yayınladığı iş ilanı Satış Temsilciliği ilanıdır. Coca Cola Satış Temsilcisi mülakatlarında öncelikle telefon mülakatı yapılır. Telefon mülakatında genel olarak özgeçmişinizde yer verdiğiniz iş tecrübeleriniz ve bu pozisyon ile ilgilenip ilgilenmediğiniz sorulur. Eğer bu görüşme genel olarak olumlu bulunursa, mülakat için davet alırsınız.

Satış Temsilcisi mülakatlarında ilk aşama grup mülakatı şeklinde uygulanmaktadır. Görüşmeye katılan kişilere bir case study (vaka çalışması) verilir ve kısa bir süre içerisinde hazırlık yaparak konu ile ilgili bir iş çıkartmanız beklenir. Bu çalışmalar genellikle Coca-Cola’nın ürünleri ile bağlantılıdır. (Piyasaya yeni bir ürün çıkartmak veya var olan bir ürünün pazar payının arttırılmasına yönelik bir çalışma gibi.) Bu sebeple Satış Temsilcisi pozisyonuna iş başvurusu yaptıysanız, markanın daha önceki ürün pazarlama çalışmalarına da göz atabilirsiniz.

Bu süreç sonunda başarılı olan kişiler Satış Müdürü ile mülakata çağrılırlar ve süreç sonlanır.

– – – 

Coca-Cola İş İlanları için buraya tıklayınız.