Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

2015′in en trend İK konusu “liderlik” oldu

106 ülkede 3 bin 300’den fazla iş ve İK liderinin katılımıyla yapılan Deloitte’un 2015 İnsan Kaynakları Trendleri Araştırması, Y kuşağının iş gücüne katılması, dijitalleşme ve teknolojinin artan bir şekilde hayatımıza girmesiyle değişen dünyada, İnsan Kaynakları yönetimi ve uygulamaları konusunda firmaları etkileyen trendleri ve bu trendler karşısında firmaların hazırlık seviyelerini ortaya koyuyor. 

Deloitte’un 2015 İnsan Kaynakları Trendleri Araştırması, bugüne kadar ikincil öneme sahip olduğu düşünülen çalışan bağlılığı, liderlik, eğitim ve gelişim gibi unsurların çalışanlar nezdinde artık çok büyük bir önem taşıdığını ve bu üç konunun en önemli 10 trend arasında ilk üçü paylaştığını ortaya koyuyor. Önemli İK trendleri geçen yıla göre çok farklılık göstermese de, firmalar bu trendlerin ve öneminin farkında ancak kendilerini hala hazır hissetmiyor.

Makalenin devamı için hemen buraya tıklayın.